Duurzame, high-end Siematic keukens in Bijoux
Bijoux is één van de twee gebouwen die eerst worden gebouwd in het Noordveld van De Nieuwe Dokken. Dit kleinschalige boetiekgebouw omvat acht exclusieve appartementen aan de kade met een uniek zicht op het water én de stad. Een architecturale parel die schittert en baadt in het licht. Voor de plaatsing van de keukens werd gekozen om samen te werken met KIDchen Concept uit Sint-Martens-Latem, exclusieve verdeler van SieMatic keukens én totaalinrichting.
Binnenwandelen in de showroom van KIDchen Concept is thuiskomen in een gezellige, huiselijke sfeer. Op een zomerse ochtend gingen we in gesprek met zaakvoerder én interieurarchitecte Kristin Cabanier omtrent de toekomstige samenwerking op De Nieuwe Dokken.
Hoe ben je in contact gekomen met De Nieuwe Dokken? Kende je het project al?
Met KIDchen Concept zitten we nu een kleine twee jaar in Sint-Martens-Latem. Ik heb echter al 17 jaar ervaring met SieMatic binnen de keukensector en heb in het verleden al samengewerkt met projectontwikkelaars zoals Van Roey Vastgoed en Vanhaerents (nu CAAAP), dus de twee projectontwikkelaars van De Nieuwe Dokken waren geen onbekenden voor mij. Een tijdje terug kwam ik toevallig in contact met Lies, de interieurcoördinator voor het Noordveld. Na een eerste gesprek, ben ik meteen aan de slag gegaan om een basisconcept uit te tekenen. Dit zat goed, de klik was er en zo is deze samenwerking ontstaan.

Wat vind je van het project De Nieuwe Dokken en hoe kan KIDchen Concept een meerwaarde betekenen voor dit project?
Het is sowieso een prestigieus en ambitieus project. De filosofie en het DNA van SieMatic passen naar mijn mening dan ook perfect in het plaatje. SieMatic is een Duits merk dat al sinds 1962 een gevestigde waarde is in de keukenwereld. Als merk staan kwaliteit, functionaliteit én duurzaamheid voorop in hun aanpak en productengamma. Bovendien biedt SieMatic een brede waaier aan stijlen: van een iets landelijkere stijl tot modern strak en greeploos (reeksen: Urban, Pure & Classic). Op deze manier kan ik een stijl voorstellen op maat en naar de smaak van de klant. Een meerwaarde die tegelijkertijd ook meer vertrouwen geeft aan de klant.
Naast de plaatsing van SieMatic keukens bieden jullie ook totaalinrichting aan, hoe zien jullie dit bij Bijoux?
In eerste instantie zullen wij per appartement een volledig ingerichte SieMatic keuken met Miele toestellen voorzien. Als bedrijf kunnen wij echter instaan voor de totale inrichting. Klanten van Bijoux zijn dus vrij om hier verder in te gaan en bijvoorbeeld hun tv-meubel of maatkasten in dezelfde afwerking te kiezen als de fronten van hun keuken om zo een harmonieus geheel te creëren. Zowel voor de keuken alsook voor eventueel gekozen maatwerk voor onder andere badkamer, slaapkamer en leefruimte zullen wij in samenspraak met de klant tot in de kleinste details afwerken.
“Uitgepuurd high-end maatwerk tot in de kleinste details.”

Hebben jullie ervaring met woonprojecten?
Ja, wij hebben ervaring en staan ook open voor projecten, maar hebben bewust gekozen om per project niet groter te gaan dan 15, maximum 20 appartementen. Daarbij kiezen we er ook voor om enkel mee te werken aan high-end projecten waar wij als bedrijf een duidelijke meerwaarde kunnen bieden. We zijn een klein bedrijf en willen dit het liefst ook zo houden. Persoonlijke klantenbegeleiding en bereikbaarheid doorheen het hele traject zijn voor ons van groot belang. Van het eerste gesprek tot bij de oplevering van de keuken, ben ik er altijd persoonlijk bij. Ik wil de klant zo goed als mogelijk begeleiden doorheen het hele traject. Een vast aanspreekpunt geeft opnieuw meer vertrouwen. Wij werken bovendien samen met 2 vaste plaatsingsteams die gespecialiseerd zijn in SieMatic keukens. Op deze manier garanderen wij naast een kwalitatief product ook een perfecte installatie en afwerking. Ons motto: Klant is koning en verdient enkel het beste.
Dat kunnen wij enkel toejuichen. Heel erg bedankt Kristin voor dit gesprek en succes op De Nieuwe Dokken!